W 2011 roku Wrocławski Park Technologiczny S.A. podjął decyzję o zakupie od Gminy Wrocław niszczejących, zdegradowanych budynków i działek po dawnej fabryce wagonów PaFaWag. Postawił sobie cel, aby zmienić cały ten zrujnowany obszar w prężnie rozwijającą się przestrzeń otwartą na biznes w każdej skali. Dzięki doświadczeniu jakie posiada, WPT buduje, remontuje, komunikuje, unowocześnia oraz wychodzi naprzeciw potrzebom inwestorów.Zmienia tę poprzemysłową przestrzeń Wrocławia. Tworzy nową historię. Tworzy Maszynownię Biznesu.

W 2015 roku, na terenie Maszynowni Biznesu, WPT S.A., przy pomocy środków unijnych, wyremontował zdegradowany budynek biurowy, który jest dziś największym we Wrocławiu Inkubatorem Przedsiębiorczości i Technologii. Swoje miejsce na nowy biznes znalazło w nim przeszło 50 młodych firm.

 

ipit-4

Pod koniec 2015 roku zakończył się projekt rewitalizacji największej, zniszczonej i objętej ochroną konserwatora zabytków oraz zakazem wyburzania, hali produkcyjno-magazynowej W-7. Dziś, po przeprowadzonej gruntownej rewitalizacji, jest to nowoczesna hala – nazwana przez wrocławian Nową Siódemką. Zabytkowy klimat, w połączeniu z nowoczesnością, uczynił to miejsce wyjątkowym adresem dla przedsiębiorców. Nowa Siódemka. Hala produkcyjno-magazynowa w centrum Wrocławia, ul. Fabryczna 16.Sprawdź, może takiej powierzchni potrzebujesz.

 

hala

 

W 2015 roku dwóch inwestorów kupiło od WPT S.A. nieruchomości zlokalizowane na terenie Maszynowni Biznesu.

Obecnie na jednej z nich powstaje nowa hala produkcyjna Bombardier Transportation Polska Sp. z o.o.

 

bombardier

 

A drugie życie dostają dwa najpiękniejsze obiekty na terenie Maszynowni Biznesu. Jedyna, zachowana na tym terenie, wieża ciśnień i przepiękny budynek starej kotłowni z 1910 roku. Inwestor kończy już remont przyległego do zabytkowych nieruchomości budynku produkcyjno-biurowego.

 

warsztat-marzen

 

W 2016 roku planowane jest zakończenie remontu dwóch kolejnych budynków, w których funkcjonować będzie jedno z najnowocześniejszych laboratoriów WPT S.A. – Laboratorium scalowania procesów chemicznych. Śmiałe plany dotyczące jednej z nieruchomości na terenie Maszynowni Biznesu ma również kolejny inwestor. Czekamy na finał i dalsze inwestycje na terenie Maszynowni Biznesu.